ÇALIŞMA İZNİ NASIL ALINIR?

çalışma izni
Çalışma İzni Oturma İzni Bakanlık İzni Şirketler Mevzuat Hakkımızda İletişim English
Anasayfa › Çalışma İzni Nasıl Alınır?
Çalışma İzni Nasıl Alınır?
Çalışma İzni Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Yabancılara Çalışma İzni Nasıl Alınır? bunun için iki farklı BAŞVURU YÖNETİMİ vardır. Birincisi; Türkiye’den yani Yurtiçi başvurunun yapılması, İkincisi ise; başvurunun Yurtdışından yapılmasıdır.

1) Yurtiçi Başvurularında öncelikle "ikamet tezkeresi" yani "oturma izni" alınması zorunludur.

2) Yurtdışı Başvurularında "ikamet tezkeresi" şartı aranmamaktadır.

Ancak ikinci yöntemde Yabancı Personel kendi ülkesindeki Türk Konsolosluğu aracılığı ile "Çalışma İzni" başvurusunu başlatması ve Türkiye'deki İşvereni de gerekli belgeleri hazırlamış olarak Çalışma Bakanlığı Başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Türkiye'nin Konsolosluklarının Tam Listesine ve İletişim Bilgilerine Ulaşmak İçin bu LİNKİ kullanabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdinde yapılacak başvurularda "Profesyonel Personel" diye tabir edilen "Şirketlerde Çalışacak Yabancı Personelin Çalışma İzinleri" ile "Ev Hizmetlisi Çalışma İzni" süreçleri ve istenilen belgeler birbirinden farklıdır.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki Linklere tıklayabilir veya bizleri (212) 243 44 70 / 71 arayabilirsiniz.

Ev Hizmetlileri - Çalışma İzni

Ev Hizmetlileri  -  Çalışma İzni

Şirket Personeli - Çalışma İzni

Şirket Personeli  -  Çalışma İzni

Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışma İzin Çeşitleri

4817 sayılı "Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun"a göre; Yabancılara 4 farklı türde çalışma izni verilebilmektedir. Bunlar; 1. Süreli çalışma izni, 2. Süresiz çalışma izni, 3. Bağımsız çalışma izni, 4. İstisnai Çalışma İzni, Çalışma İzin çeşitleri nelerdir? Hangi Yabancı ...devamı »

Bakanlık İzni Çalışma İzni Nedir Tanımı açıklaması Bakanlık İzni

“Yabancı Personel Çalışma İzni” için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na başvuruda bulunulması; İkamet tezkeresinin "Oturma İzninin" alınmasından itibaren on (10) gün içerisinde Çalışma Bakanlığına "Yabancı Çalışma İzni" için başvuruda bulunulması gerekmektedir. Bu zorunluluk hem ...devamı »

Ev Hizmetlileri  Çalışma İzni Nedir Tanımı açıklaması Ev Hizmetlileri

Yabancı Hizmetli, Yabancı Bakıcı, Yabancı Uyruklu Dadı, Yabancı Hastabakıcı, Yabancı Ev Hizmetlisi Çalıştırma için "Çalışma İzni Nasıl Alınır"? Ülkemizde sayıları her geçen gün artan evde istihdam edilen yabancı ev hizmetlileri (yabancı bakıcılar) için “Çalışma İzinleri”nin alınması ...devamı »

Yabancı Personelin Sigorta İşlemleri Çalışma İzni Nedir Tanımı açıklaması Yabancı Personelin Sigorta İşlemleri

Yabancı Personelin Sigorta İşlemlerinin yapılması: Danışmanlık firmamız tarafından takip edilecek "Çalışma İzni"nin alınmasının ardından hem şirketlerde çalışacak yabancı personelin hem de evde istihdam edilecek yabancı personelin (bakıcı, dadı, hizmetlilerin) Sosyal Güvenlik Kurumu nezdinde kay ...devamı »

Çalışma İzni Süresini Uzatmak Çalışma İzni Nedir Tanımı açıklaması Çalışma İzni Süresini Uzatmak

Çalışma İzni Süresini Uzatmak veya Çalışma İzni Süresi Nasıl Uzatılır? Çalışma İzni Süresini Uzatmak için Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Sitemizin bu bölümünde siz değerli ziyaretçilerimize; daha önceden çalışma izni alınmış yabancı personel için çalışma izinlerinin uzatımı hakkında bilgi vere ...devamı »

Kaçak Çalışan İşçiler Çalışma İzni Nedir Tanımı açıklaması Kaçak Çalışan İşçiler

Türkiyede vize süresi dolmuş yani kaçak durumda olan yabancıların Türkiye içinden çalışma izni almaları veya ikamet tezkeresi (oturma izni) almaları mümküm değildir. Bu kimseler yakalandıkları an DEPORT edilmekte ve Türkiye'ye giriş yasağı konmaktadır. Kaçak durumdaki yabancıları çalıştıranlara ise ...devamı »

Yabancılara Yasak Olan Meslekler Çalışma İzni Nedir Tanımı açıklaması Yabancılara Yasak Olan Meslekler

Özel Kanunlar ile sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının İcra Edebileceği, Yabancılara Yasak Olan Meslekler 1) Dişçilik, 2) Ebelik, Hastabakıcılık 3) Eczacılık 4) Veterinerlik 5) Özel hastanelerde "Sorumlu Müdürlük" 6) Avukatlık 7) Noterlik 8) Özel veya Kamu Kuruluşları ...devamı »

Çalışma İzin Başvurusunun Reddi Çalışma İzni Nedir Tanımı açıklaması Çalışma İzin Başvurusunun Reddi

Çalışma İzni için başvuruda bulunan ve fakat başvurusu reddedilen yabancıların İtiraz hakları bulunmaktadır. Yabancının çalışma izni ya da uzatma talebinin Çalışma Bakanlığı tarafından reddedilmesi halinde; 1) öncelikle bu kararın tarafa tebliğ tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içinde Çalışma Ba ...devamı »

Evlilik ve Çalışma İzni Çalışma İzni Nedir Tanımı açıklaması Evlilik ve Çalışma İzni

Yabancının Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ile evlenmesi halinde ikamet tezkeresi verileceğini ve bu işlemle ilgili gerekli belgelerin neler olduğunu "Evlilik ve İkamet Tezkeresi" başlıklı yazımızda bahsetmiştik. Yabancının T.C vatandaşı ile yaptığı evlilik sebebiyle "Çalışma İzni" almaya da hak ka ...devamı »

Uyarı ve Hatırlatmalar Çalışma İzni Nedir Tanımı açıklaması Uyarı ve Hatırlatmalar

1) Başvuru Evraklarının Eksiksiz Doldurulması: Gerek İl Emniyet Müdürlüğü gerekse de Çalışma Bakanlığına arz edeceğiniz belgelerin eksiksiz doldurulması oldukça önemlidir. Eksik veya yanlış doldurulan evraklar nedeniyle başvuru süreciniz uzayabilir veya red cevabı almanıza neden olabilir. 2) Ya ...devamı »

Sonraki Sayfa »

Çalışma İzni

Çalışma İzni Nasıl Alınır? Çalışma İzin Çeşitleri Bakanlık İzni Ev Hizmetlileri Yabancı Personelin Sigorta İşlemleri Çalışma İzni Süresini Uzatmak Kaçak Çalışan İşçiler Yabancılara Yasak Olan Meslekler Çalışma İzin Başvurusunun Reddi Evlilik ve Çalışma İzni Uyarı ve Hatırlatmalar

Oturma İzni

Oturma İzni Nasıl Alınır? İkamet Tezkeresi Nedir? İkamet Adresini Değiştirmek İkamet Tezkeresinin Süresinin Uzatılması İkamet Süresi Dolmuş Yabancılar İkamette Kesinti Ne Demek? Uzun Süreli İkamet İzni Evlilik ve İkamet Tezkeresi

Şirketlere Özel

Profesyonel Personel Çalışma İzinleri Eğitim Sektörü Çalışma İzinleri Turizm Sektörü Çalışma İzinleri Sağlık Sektörü Çalışma İzinleri Eğlence Sektörü Çalışma İzinleri Diğer Sektörler İçin Çalışma İzinleri Şirket Kuranlar için Çalışma İzni Doğrudan Yabancı Yatırımlar DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

Haberler * Medya

Kaçak Yabancilara Kısmi Af Polisten Kaçak İşçi Baskını TBMM Basın Açıklaması Kaçak İşçi Para Cezaları NTV HABER - Çalışma İzni

Sosyal Ağda Biz

Çalışma İzni Facebok   Çalışma İzni Twitter   Çalışma İzni Blogger
İkamet Tezkeresi Yabancı Çalıştırma Vatandaşlık Başvurusu Yabancılar Hukuku Site Haritası İletişim

www.calismaizin.com © ANKA PATENT DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
Okçumusa Caddesi Midilli Sokak Göldağ İş Merkezi No:2 Kat:2, Bankalar Caddesi Karaköy İSTANBUL Tel: (0212) 243 44 70 Faks: (0212) 243 44 77

Yasal Uyarı